Druhy masáží

Klasická švédská masáž (regenerační, sportovní)

Tato masáž patří mezi výborné regenerační prostředky. Pomáhá při léčení nežádoucích stavů, jako je nespavost, stres, bolesti hlavy či problémy s pohybovou soustavou. Masáž dokáže výrazně ulevit od bolesti zad a předejít tak vážnějším stavům. Využívá schopnosti vhodně zvolených po sobě jdoucích hmatů ke zlepšení prokrvení a odplavování škodlivých látek.

Účinky:

Medová masáž

Jako důležitý prostředek lidového léčitelství se masáž osvědčila u lidí psychicky a fyzicky vyčerpaných. Masáž se může aplikovat při stavech neklidu, nervového vypětí a migrénách. Med léčí i naší kůži, regeneruje a hydratuje suchou pokožku. Díky svým antibakteriálním a antibiotickým účinkům jej můžeme aplikovat na špatně hojící se ranky, odřeniny, popáleniny.

Doporučuje se při:

Anticelulitidová masáž – ozónový zábal

Je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádaní podkožního vaziva než je u mužů. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po anticelulitidové masáží se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek.

Účinky:

Masáž Lávovými kameny

O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže prováděné pomocí teplých kamenů byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámií, v Číně a u Indiánů. Lávové kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Účinky:

Reflexní terapie

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Využití reflexní terapie:

Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ajurvédského učení a je známá víc než tisíc let. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy, očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Účinky