Druhy masáží

Klasická švédská masáž (regenerační, sportovní)

Tato masáž patří mezi výborné regenerační prostředky. Pomáhá při léčení nežádoucích stavů, jako je nespavost, stres, bolesti hlavy či problémy s pohybovou soustavou. Masáž dokáže výrazně ulevit od bolesti zad a předejít tak vážnějším stavům. Využívá schopnosti vhodně zvolených po sobě jdoucích hmatů ke zlepšení prokrvení a odplavování škodlivých látek.

Účinky:

Ruční lymfatická masáž

Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do filtračních orgánů jako jsou např. ledviny, játra, které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tělo zadržuje vodu. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Tato lymfatická masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfodrenáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Účinky zdravotní

Účinky regenerační a kosmetické

Medová masáž

Jako důležitý prostředek lidového léčitelství se masáž osvědčila u lidí psychicky a fyzicky vyčerpaných. Masáž se může aplikovat při stavech neklidu, nervového vypětí a migrénách. Med léčí i naší kůži, regeneruje a hydratuje suchou pokožku. Díky svým antibakteriálním a antibiotickým účinkům jej můžeme aplikovat na špatně hojící se ranky, odřeniny, popáleniny.

Doporučuje se při:

Anticelulitidová masáž – ozónový zábal

Je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádaní podkožního vaziva než je u mužů. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po anticelulitidové masáží se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek.

Účinky:

Masáž Lávovými kameny

O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže prováděné pomocí teplých kamenů byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámií, v Číně a u Indiánů. Lávové kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Účinky:

Reflexní terapie

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví. Vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Nejlepší reflexní terapie je bosá chůze venku. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Využití reflexní terapie:

Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy se praktikuje v Indii jako součást ajurvédského učení a je známá víc než tisíc let. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy, očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Účinky

Balíček "Lehké nohy"

Lymfatická masáž dolních končetin + klasická masáž nohou

Balíček "Relax"

Antistresová masáž (ramena,šíje,vlasová část hlav) + lymfatický masáž obličeje

Balíček "Detox"

Medová masáž zad + masáž dolních končetin se zábalem